Haberler / Blog

DOĞRU DAMATLIK SEÇİMİ

DOĞRU DAMATLIK SEÇİMİ
  • 04 - Aralık - 2018

Düğün günü yaklaşmasına rağmen bir damat olarak damatlığınızı hala seçemediniz mi?  Farklı seçenekler arasında kaybolmadan önce doğru damatlık seçimi konusunda bir kaç tüyo verelim.

DOĞRU DAMATLIK SEÇİMİ

Düğün denince gelen konukların en çok merak ettiği ayrıntı gelinlik olsa da gelinin müstakbel eşinin giyeceği damatlığı da en az gelinlik kadar önemlidir. Gelin ve damadın eş olarak ilk kez bir topluluk karşısına çıktığı düğünlerinde birbiriyle uyumlu görünmeleri gelen konuklarında beğenisini kazanacaktır. Toplum olarak bizler düğünlerde daha çok gelinin ne giyeceğini merak ederiz. Fakat gelinin merak ettiği de, bakmaya doyamadığı eşinin yanında, birlikte nasıl görünecekleridir. Evlilik kadın için olduğu kadar erkek için de çok önemli bir olaydır. Sevdiği kadınla bir ömür birlikte olmaya yemin ettikleri yeni bir hayat kuracak, hayallerini ve evini paylaşacağı bir sürece adım atıyor olacaktır. Damatlık seçimi faslına geldiğinizde hazır bir damatlık mı alacağınıza yoksa, damatlığınızı özel olarak mı diktireceğinize karar vermeniz gerekir. Hazır bir damatlık takım elbise ya da smokin seçiyorsanız, her koşulda ölçülerinizin en doğru şekilde alınıp damatlığınızın ölçülerinize uyarlanması gerekir. Damatlığınızı bir tasarımcı hazırlıyorsa zaten ölçüleriniz alınacak ve size özel bir tasarım hazırlanacaktır. Bu yazımız da yeni çiftlerine yardımcı olabilecek, dogru damatlik secimi için yol gösterecek damatlık fiyatlarına ve markaların koleksiyonlarıyla başlamak en doğrusu olacaktır.

Her damat düğününde en az gelin kadar özel ve şık görünmek ister. Gösteriş kadınlar kadar erkeklerin de göz ardı etmediği bir konudur. Damatlık fiyatlarındaki uçurum farklar sizi korkutmasın. Tüm bütçelere uygun olan takım elbise, smokin ve frakları biraz araştırarak arzunuza göre bulabilirsiniz. Öncelikle kaliteyi benimsemiş markalar müşterilerine ciddi anlamda önem verir ve onların talepleri doğrultusunda hareket eder. Ürünlerini buradan yola çıkarak dizayn eder. Şayet siz kesenin ağzını açacak olursanız elbette düğününüzün parlayan tek yıldızı olabilirsiniz. En popüler damatlık modellerinin olmazsa olmazı yelek, kuşak, papyon, frak, smokin bu fiyatı katlayan parçalardır. Fakat siz yine de en iyisi ile kendinizi taçlandırın. Takım elbise bir erkeğe yakışan, bir erkeğin güçlü, şık ve kararlı görünmesini sağlayan en iyi giyim aksesuarıdır.